اخبار

مصاحبه سایت طلا با نائب رئیس محترم اتحادیه آقای وفادار

 

 

سایت طلا: نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد از لزوم حمایت و پشتیبانی همه ارگانها و سازمانها برای رشد صنعت درآمدزا و ارز آور طلا و جواهر خبر داد.
محمدرضا وفادار، نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد با بیان قرارداشتن مشهد در پنج شهر برتر تولیدکننده طلا و جواهر کشور گفت: برگزاری نمایشگاه ها در توسعه صنعت طلا و جواهر، و رشد همکاران ما در جهت پیشرفت صنعت و استفاده از تجربیات هم بسیار مؤثر است، و نمایشگاه امسال طلا و جواهر مشهد نمونه بارزی از این تجربیات است.

وی ضمن لزوم توجه همه جانبه به این صنف خاطرنشان کرد:

متأسفانه اگر روالی که همکنون برقرار است حاکم باشد نمی توان آینده خوبی را برای صنعت طلا وجواهر کشور متصور بود، و باید همه ارگانها باهم هماهنگ باشند و برای توسعه این صنعت گام بردارند، اگر بدانند که این صنعت می تواند درآمدی فراتر از نفت برای کشورمان به دنبال داشته باشد.

وفادار با اشاره به رشد 300 درصدی افزایش صادرات ترکیه طی 15 سال در طلا و جواهر در گفتگو با سایت طلا یادآور شد: اگر مسئولان ما ارزآوری این صنعت را ببینند، و همه سازمانها در کارگروههای بزرگتری در رفع نیازمندی های این صنف برآیند، نتایج خوبی خواهند گرفت.
نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد با اعلام ضربه مالیات برارزش افزوده به صنف طلا و جواهر از کاهش سرمایه گذاری در صنف طلا و جواهر خبرداد و افزود: در ایران خرید طلا و جواهر یک پشتوانه ی اقتصادی تلقی می شود و اجرای مالیات بر ارزش افزوده که الگویی غربی است، طلا از سبد خانوادهای ایرانی حذف می شود و آنها جذب بدلیجات می گردند، این در حالی است که طلا در غرب مانند ایران یک پشتوانه سرمایه ای نیست و تنها به عنوان زینت به آن دیده می شود.

عضو هیئت رئیسه اتحادیه طلا و جواهر مشهد با انتقاد از رسانه ها در ماجرای مالیات برارزش افزوده اظهار داشت: باکمال تأسف با شروع اجرای قانون مالیات برارزش افزوده، رسانه ها همکاری خوبی با این صنف نکردند و این امر یک همکاری ملی را می طلبید تا قانونگذاران با دید بازتری به این صنف نگاه کنند، ولی نهایتاً رسانه ها هیچ مانوری برای حل این موضوع انجام ندادند.

 

دکمه بازگشت به بالا