اخبار

نامه دوم آقای معبودی به خانم علیرضایی ،ریاست صنعت و معدن

ریاست محترم سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان خراسان رضوی
سرکار خانم مهندس علیرضایی

سلام علیکم

با استعانت از پروردگار منان و با تمسک به خاندان عصمت و طهارت ، آرزوی سلامتی و طول عمر برای مقام معظم رهبری .
احتراماً باستحضار میرساند ؛
 1. اعضاء صنف طلا و جواهر خود را ملزم به رعایت و تبعیت از قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می دانند .
2. دستورالعمل شماره های 9973/200 و 5765/200 مورخ 4/4/92 سازمان امور مالیاتی در اجرای مقررات ماده 158 قانون مالیاتهای مستقیم مربوط به عملکرد سال 1391 صاحبان مشاغل از طرف اداره امور مالیاتی اجرا نشده با توجه به عدم صدور برگ قطعی از طرف اداره مربوطه همکاران ما نمی توانند اظهارنامه توافق بین اداره دارائی و اتاق اصناف عملکرد سال 1392 را انجام دهند با توجه به زمان اندک فرصت باقی مانده برای اظهارنامه تقاضا داریم هر چه سریع این مشکل رسیدگی شود .
3. در سال 1391بین اداره محترم دارائی و اتحادیه صنف طلا و جواهر مشهد در رابطه با بخشودگی جرایم مالیات بر ارزش افزوده سالهای 88 ، 89 ، 90 و 91 توافقی صورت پذیرفت اما متاسفانه این توافق با اشکالاتی رو برو شده که باید رفع گردد .
4. پس از اجرای طرح مالیات بر ارزش افزوده و  وصول این مالیات از مصرف کننده و پرداخت آن به اداره دارایی توسط همکاران ما ، شاهد کسادی و رکود بی سابقه ای در بازار طلا و جواهر میباشیم .
لذا خواسته های صنف طلا ، جواهر و نقره بشرح ذیل میباشد :
الف : اخذ مالیات بر ارزش افزوده از اجرت و سود در موقع فروش به مصرف کننده نهائی .
ب : صدور برگ قطعی عملکرد سال 1391 مطابق با دستورالعمل اداره محترم دارایی  .
ج :  اجرای بخشودگی جرائم مالیات بر ارزش افزوده و تخفیف طبق توافق اداره محترم دارایی با اتحادیه صنف طلا ، جواهر و نقره مشهد .
در خاتمه اتحادیه صنف طلا ، جواهر و نقره در راستای اصلاح قوانین ، کارشناسی مطلوب و کارآمد آمادگی خود را جهت برگزاری هر گونه جلسات تخصصی و مشاوره  طلا ، جواهر و نقره اعلام میدارد .

 

و من ا… التوفیق
باقر معبودی نژاد
 رئیس اتحادیه صنف طلا ، جواهر و نقره مشهد

 

دکمه بازگشت به بالا