اطلاعیه ها

اطلاعيه شماره 21

 بسمه تعالی

اطلاعیه شماره 21
تاریخ : 93/03/04

قابل توجه همکاران صنفی

1-درتمامی فاکتورها اجرت ساخت ، درصد سود ، مالیات ارزش افزوده قید شود .
2-خرید طلای مستعمل مشتری  از تابلو 25000 ریال کمتر خریداری شود و در صورت معاوضه به فی تابلو معاوضه شود .
3-جهت خرید طلای مستعمل بدون فاکتور مشتری به اتحادیه ارجاع تا فرم فروش طلا داده شود بدیعی است جهت دریافت فرم فروش : شناسنامه – کارت ملی و حضور صاحب طلا  ( طلای زنانه خود خانم – طلای مردانه شخص مرد ) الزامی است .
4-در موقع فروش جواهرات وزن و فی نگین قید شود و شرایط و درصد کسر به هنگام فروش درج گردد .
5-بجهت اعتماد بیشتر در خرید جواهر به هنگام برگشت با 25% کسر به فی روز وجه پرداخت شود ودر صورت معاوضه با 15% کسر معاوضه گردد .
6-از قیمت گذاری و کارشناسی خوداری نموده و به اتحادیه ارجاع فرمائید .
7-از خرید طلای بدون فاکتور خودداری فرمائید.
8-حتماً هر هفته سیستم امنیتی و دوربینها را چک نموده و ساعات کار را رعایت فرمائید .
9-حتی الامکان در صورت اختلاف با مشتری مشکل را حل نموده و از هرگونه توهین خودداری فرمائید.
10-در صورت داشتن شریک حتماً قرارداد نوشته و شرایط بصورت وضوع ثبت نمائید با استناد این حدیث نبوی (در معاملاتتان بیگانه باشید)
11-جهت جلوگیری از هرگونه مشکلات آینده در مراودات با مشتری حتماً رسید مبادله نمائید .
12-به کلیه همکاران صنفی تاکید میگردد ، نهایت دقت را در خصوص خرید و فروش طلاجات مبذول داشته و در انجام معاملات ضوابط و دستورالعملهای مصوب اتحادیه در ارتباط با خرید و فروش طلاجات ساخته را مد نظر قرار داده و مطابق با آئین نامه های مربوطه عمل نموده و از هرگونه ایجاد ناهماهنگی بین اعضاء در راستای فروش طلاجات ساخته خودداری کرده و فقط  برابر دستورالعمل اتحادیه انجام معاملات نمائید .
13-باستناد بخشنامه اخیر اتحادیه کشوری طلا و جواهر ، فروش طلای مستعمل یا بدون اجرت به مشتری مطلقاً ممنوع اعلام شده در صورت مشاهده ، از فعالیت آنان جلوگیری لازم بعمل آمده و با متصدیان واحدهای صنفی فروش طلای مستعمل برابر قوانین برخورد خواهد شد .
14-مالیات ارزش افزوده مصوبه مجلس شورای اسلامی لازم الاجرا است و تا زمان تغییر یا اصلاحیه قانون باید از مشتری دریافت و در فاکتورهای ارائه شده ثبت گردد عدم ثبت مالیات در فاکتور به منزله تقلب قابل پیگیری است .

اتحادیه صنف طلا ، جواهر و نقره مشهد

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا